* I-Dye - popis

Vaše cena s DPH: 0 Kč

  • Katalogové číslo: 1401
  • Záruka (měsíců): 24
  • Skladem: 2

Základní - na bavlnu, len, džíny, mikiny, trika.

Poly - na umělé látky, kočárky, polyestery, funkční trika, sportovní bundy, taneční dresy, paruky, pro barvení plastů.

Tímto barvivem obarvíte všechna přírodní vlákna jako bavlnu, len a hedvábí (iDye), polyester a nylon (iDye Poly) nebo směsi obou (požijete obě barvy najednou).

Postup:

1._Ve smaltovaném nebo nerez hrnci namočte látku určenou k obarvení v teplé vodě. Vody dejte jen tolik, aby se látka ponořila. Hrnec nepoužívejte k vaření jídla.

2._Látku vyjměte a do vody dejte pytlíček s barvivem. Počkejte, až se obal rozpustí a rozmíchejte. Vložte zpátky látku. Pokud je v balení i sáček se zvýrazňovačem barvy, můžete jej vyprázdnit do pračky. Chcete-li docílit jemného nebo pastelového odstínu, tak Intensifier nepoužijte.

3._Pro bavlnu a len: přidejte hrneček nejodizované soli, který rozpustíte ve troše vody. Pro hedvábí: přidejte asi 80 ml octa. Nenalijte to přímo na látku. Pro polyester není třeba nic.

4._Uveďte téměř k varu. Za občasného míchání barvěte půl hodiny (polyester až 1 hodinu, teplotu vody udržujte na maximu, co vám barvená látka dovolí. K slušnému obarvení dojde i při teplotě 40 st.).

5._Nechte vychladnout a látku vyjměte. Vyperte ji ve studené vodě s jemným pracím gelem.


Barvit můžete i v pračce. Pytlíček s barvou můžete přidat přímo k látce do bubnu, nebo si dejte tu práci a rozmíchejte ho nejprve s vodou a vlijte až během napouštění pračky. Pamatujte ale, že dole v pračce zůstane i po ždímání trocha obarvené vody. Je nutné po praní nechat proběhnout jeden cyklus naprázdno.


14 g – až na 1,3 kg látky.

Diskuze

Pro čtení diskuzí se musíte přihlásit.